A személyiségfejlődéssel régóta foglalkoznak a szakemberek. A mai világ azonban olyan gyorsan változik, hogy ennek a folyamata is átalakulóban van. Rengeteg hatás éri az embereket, a modern világ számos lehetőséget és kihívást tartogat. Szabó Margit Kéziratának segítségével megismerkedhet a személyiség modell dimenzióival, amelyek sokat segíthetnek az önismeret fejlesztésében.
A technológia, a globalizáció, a társadalmi változások mind befolyásolják a viszonyulást a világhoz. A digitális technológiák jelentős hatást gyakorolnak a személyiségre. Különböző eszközök és módszerek teszik lehetővé, hogy folyamatosan kapcsolatban legyünk másokkal, és hozzájussunk az új információkhoz. Sajnos ez nem csak pozitív hatást fejthet ki, ugyanis függőséget okozhat, valamint kihatással lehet az önértékelésre, a társas kapcsolatokra.
Milyen módon befolyásolja a képernyő az önmagunkról alkotott képet és a kapcsolatainkat?
A közösségi médiában kialakított online identitás hatással van arra, hogyan látjuk magunkat, és hogyan szeretnénk, hogy lássanak minket. A rengeteg információ befolyásolhatja a döntéshozatali képességet, a kritikus gondolkodást. Ha pedig állandóan jelen vannak a digitális eszközök valaki életében, figyelemzavart okozhatnak, nehezebbé válhat a koncentrálás.
A modern világban megjelennek a személyiségfejlődés új dimenziói. Egyre fontosabb a rugalmasság, az önismeret, az alkalmazkodóképesség. Lényeges az érzelmi intelligencia, a folyamatos tanulás és fejlődés. Annak érdekében, hogy sikeres legyen Ön is, megéri az önismeret fejlesztésére időt, figyelmet fordítani.
Foglalkozzon az önismerettel, hiszen segít a saját értékek és a félelmek megértésében! Ha megismeri magát, könnyebben megértheti mások viselkedését, érzéseit. Ez segít az empátiában, a kommunikációban, a mélyebb kapcsolatok kialakításában.
Szabó Margit Kéziratából számos hasznos információhoz juthat hozzá. Megtudhatja, hogy milyen módon hatnak egymásra a lelkiállapot és a magatartás, az érzelmi folyamatok és a viselkedés. A szubjektív és az objektív oldal miként hat. Érdemes mindezekről részletesen olvasni a www.szmszm.hu weboldalon. Ha pedig kérdése merül fel, forduljon bizalommal Szabó Margithoz a margitszabo559@gmail.com e-mail címen!
Legutóbbi hozzászólások